Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka

Babcia i Dziadek… Któż ich nie kocha…?

Wielkimi krokami zbliża się Dzień Babci i Dziadka – jeden z tych dni, kiedy to możemy zatrzymać się i powspominać wspólne chwile z nimi oraz zatopić się we wspomnieniach z dzieciństwa, które – jesteśmy pewni – wielu z nas kojarzy z pysznym domowym jedzeniem w domu Babci i Dziadka. W końcu mają oni to do siebie, że nie wypuszczają nikogo bez obiadu z dokładką i deseru.

 

Dzień Babci ustanowiony w 1964 roku od początku swojego istnienia jest niezmiennie chętnie obchodzony przez Babcie oraz kochających wnuków, którzy pędzą do nich tego dnia z laurkami, kwiatami i bombonierkami. W końcu to jest ten dzień, kiedy możemy im podziękować za opiekę, miłość oraz masę wyrozumiałości i cierpliwości, które mają tylko Babcie.

 

Dzień Dziadka mimo, że jest młodszym świętem ustanowionym dopiero w latach 70’ to dziś jest równie ważnym dniem dla samych dziadków, jak i wnuków. W końcu nikt inny jak tylko Dziadek potrafi rozchmurzyć buzie wnuków nawet w najbardziej pochmurny dzień oraz podzielić się swoją wiedzą i opowieściami o dawnych latach.

 

O tym jak ważni są w naszym życiu Dziadkowie można by pisać wiersze, ale my powiemy tylko, że dla nas jako Załogi Pierogarni mieli oni wyjątkowo duże znaczenie. Głównie mamy na myśli Babcię Ulę, której wnukami są założyciele Pierogarni. To jej gotowanie, w które wkładała całe serce i pieczołowitość w przygotowywaniu posiłków dla całej rodziny było dla nich natchnieniem, a ona sama wzorem do naśladowania podczas tworzenia pierwszej Pierogarni Stary Toruń, która stała się restauracją-matką dla później powstałych Pierogarni Stary Młyn, które znajdziecie w Toruniu, Gdańsku, Łodzi, Bydgoszczy, Poznaniu oraz już niedługo w Kaliszu.

 

Oglądając z jaką starannością Babcia lepi pierogi, zamykając piękną falbanką napełnionego po brzegi pysznym farszem i babciną miłością pieroga zakochaliśmy się w tym daniu, które z pozoru proste to skrada serce chyba wszystkich naszych rodaków i zagranicznych turystów, chcących skosztować, czym raczą się Polacy. Z usłyszanych opinii wiemy, że niejednokrotnie zakochują się w naszych wariacjach smakowych na temat pierogów.

 

Nie możemy też zapominać o Dziadku, bo dla kogo Babcia miałaby z taką miłością gotować, gdyby nie miała u swojego boku Dziadka, który zawsze czy to głodny, czy nie, zajada się babcinymi pierogami, ciastami, konfiturami i innymi specjałami… My w Pierogarni Stary Młyn korzystamy z babcinego notatnika, w którym znajdujemy sekretne receptury na ulubione dania, przepisy na przetwory oraz słodkości.

 

W tym roku proponujemy zaprosić ich na pierogową ucztę do Pierogarni Stary Młyn. Wierzymy, że wyręczając ich tego dnia w gotowaniu, sprawimy im wspólnie niemałą przyjemność dla duszy i ciała.  A jeśli jesteście już Babciami lub Dziadkami to zapraszamy Was wspólnie z wnukami na polski obiad w nowoczesnym wydaniu, czyli tradycyjne pierogi lepione, albo nasz znak rozpoznawczy – pierogi z pieca. Na deser – czemu by nie? – proponujemy też pierogi, ale na słodko z kruchego ciasta.

 

Z okazji tego święta w naszej Pierogarni przygotowaliśmy dla wszystkich małą niespodziankę. W dniach 21-22 stycznia podając hasło „Babciny certyfikat” do stolika otrzymacie słoiczek naszej domowej konfitury gratis.

 

Na naszej stronie www.spizarnia.pierogarnie.com możecie również zamówić wyjątkowe prezenty z wysyłką przygotowane specjalne na te dni.

 

 

Niech to będzie piękny i pierogowy Dzień Babci i Dziadka, łączący pokolenia!

Przeczytaj również

Menu śniadaniowe w Pierogarni Stary Młyn

Menu śniadaniowe w Pierogarni Stary Młyn

Nie ma to jak zacząć dzień od pysznego...

czytaj
Wielkanoc w Starym Młynie

Wielkanoc w Starym Młynie

Jak smakuje Wielkanoc? Smak Wielkanocy to żurek, który...

czytaj