Stary Młyn Gdańsk

Celebrujmy ważne chwile przy stole zastawionym pierogami: zawsze świeżymi, zawsze z lokalnych składników.

4

ocena ocena ocena ocena ocena
  • Bardzo dobra pierogarnia, obsługa miła i pomocna zwłaszcza Pani Justyna. Na pewno tu wrócimy w przyszłości.
  • Pierogi trzymają ten sam poziom co w Toruniu. Nie zawiodłam się. Piecuchy są przepyszne, a same porcje ogromne. Szczerze polecam.
  • Super pierożki zamówiłyśmy zestaw mieszany i każdy jeden przepyszny ale najbardziej z soczewica i z kurczakiem i na słodko łaciaty.

O naszej restauracji

Zapraszamy do serca Gdańska! Nasza Pierogarnia znajduje się przy ulicy Świętego Ducha, jednym z najbardziej znanych gdańskich traktów - i bez wątpienia jednym z najpiękniejszych! Widać tu jak na dłoni wielowiekową, fascynującą historię miasta, w którą z radością się wpisujemy.

Bo to tutaj, tuż obok naszej restauracji, od XV aż do XVIII wieku w każdą sobotę odbywał się Targ Chlebowy, umożliwiający mieszkańcom zaopatrzenie się w wyroby piekarnicze. Dzisiaj my również kontynuujemy tę tradycję, zapraszając na sporządzane według wieloletniej receptury pierogi z pieca - zawsze świeże, zawsze pyszne, zawsze z najwyższej jakości składników.

Spotkajmy się więc przy stole: aby biesiadować, celebrować i, po prostu, być razem.

O naszej kamienicy

Sąsiedztwo naszej Pierogarni to kwintesencja historycznego charakteru Gdańska. To tutaj, dosłownie za rogiem, między XVI a XVIII wiekiem, co sobotę odbywał się Targ Chlebowy. To tutaj rokrocznie ma miejsce słynny Jarmark Dominikański, który zachwyca straganami, kramami i kolorowymi wystawami. To tutaj wreszcie zachowano architektoniczną spójność, wznosząc w 2016 roku sześć nowych kamienic, odwołujących się kształtem i formą do budynków, które gościły w tym miejscu przed wiekami. Elegancka, wzbogacona licznymi detalami, kamienica przy ulicy Św. Ducha 64 zaprasza do środka i oczarowuje naszych Gości - tak legendarnym smakiem pierogów, jak i wystrojem oraz domowym klimatem.

Jak dojechać?

Sprawdź, jak dotrzeć do tradycyjnego smaku!

Teraźniejszości

Sprawdź, co u nas słychać! Promocje, oferty specjalne i wiele więcej.
Spiżarnia Pierogarni

Spiżarnia Pierogarni

Spiżarnia budzi skojarzenia z piwniczką u Babci, którą...

czytaj
Złota jesień, urocza zima i Stary Młyn z nowym menu!

Złota jesień, urocza zima i Stary...

Czym „stoją” dwie najzimniejsze pory roku? Oczywiście, że...

czytaj
Międzynarodowy Dzień Pieroga z Pierogarnią Stary Młyn

Międzynarodowy Dzień Pieroga z Pierogarnią Stary...

Polska kultura to nie tylko historia, sztuka, monumentalne...

czytaj
Zobacz więcej