Stary Młyn Poznań

Zapraszamy do stołu! A na nim nasze legendarne pierogi: lepiochy, piecuchy i dużo rodzinnego ciepła.

4.5

ocena ocena ocena ocena ocena
  • Super! Uwielbiam tą pierogarnie i piecuchy. Zawsze jestem też miło zaskoczona przystawkami, są proste ale przepyszne!
  • Pyszne jedzenie, najlepsze pierogi w mieście :) przyjaźni i profesjonalnie kelnerzy :) podziękowania za obsługę na najwyższym poziomie dla Pani Karoliny :)
  • Moje ulubione pierogi, najlepsze! W dodatku mogę zmienić ciasto piecuchów na orkiszowe! uwielbiam

O naszej restauracji

W Pierogarni Stary Młyn w Poznaniu kontynuujemy piękną, wielowiekową tradycję - ulica Zamkowa, przy której znajduje się nasza restauracja, od zawsze była ważnym punktem na gastronomicznej mapie miasta. Zapraszamy Was bowiem do zabytkowej kamienicy z 1880 roku, będącej kiedyś miejscem spotkań pisarzy, poetów, filozofów i działaczy; miejscem tworzenia się nowych idei, miejscem dyskusji i długich biesiad.

I my dzisiaj takim właśnie miejscem jesteśmy: miejscem spotkań z bliskimi, miejscem celebrowania ważnych chwil i rozkoszowania się legendarnym smakiem naszych pierogów. Przygotowywanych sprawdzonej receptury i zawsze ze świeżych, najwyższej jakości składników.

Rozsmakuj się w naszym świecie!

O naszej kamienicy

Ulica Zamkowa, przy której znajduje się nasza Pierogarnia, miała swoje miejsce na gastronomicznej mapie Poznania od kilku stuleci - to tutaj znajdowały się jadłodajnie, szynki oraz wysokiej klasy restauracje. Kamienicę pod numerem 7, którą wybudowano około roku 1880 roku i która znajduje się dziś pod ochroną Miejskiego Konserwatora Zabytków, była miejscem spotkań poznańskich działaczy społecznych i politycznych - m.in. Jędrzeja Moraczewskiego (późniejszego premiera), filozofa Karola Libelta czy Karola Marcinkowskiego (lekarza oraz społecznika). To właśnie podczas ich debat powstały pomysły powołania do życia Teatru Polskiego i neoklasycystycznego Hotelu Bazar, będących dziś jednymi z najbardziej rozpoznawalnych zabytków Poznania.

Jak dojechać?

Kieruj się smakiem! Zobacz, jak do nas dotrzeć.

Teraźniejszości

Sprawdź, co u nas słychać! Promocje, oferty specjalne i wiele więcej.
Dzień Matki w Starym Młynie

Dzień Matki w Starym Młynie

Nie ma drugiego słowa, które kryje w sobie...

czytaj
Nowe wiosenno-letnie menu w Starym Młynie

Nowe wiosenno-letnie menu w Starym Młynie

Na wiosnę można robić fizyczną formę, ale można...

czytaj
Smaki Wielkanocy ze Starego Młyna

Smaki Wielkanocy ze Starego Młyna

Czym pachnie Wielkanoc? Z pewnością trawą muśniętą rosną,...

czytaj
Zobacz więcej