Stary Młyn Poznań

Zapraszamy do stołu! A na nim nasze legendarne pierogi: lepiochy, piecuchy i dużo rodzinnego ciepła.

4.5

ocena ocena ocena ocena ocena
  • Przepyszna i cudowna restauracja. Polecamy gorąco, domowo i pysznie, warto zajść. Drugą taką ciężko znaleźć.
  • Pyszne jedzenie, najlepsze pierogi w mieście :) przyjaźni i profesjonalnie kelnerzy :) podziękowania za obsługę na najwyższym poziomie dla Pani Karoliny :)
  • Moje ulubione pierogi, najlepsze! W dodatku mogę zmienić ciasto piecuchów na orkiszowe! uwielbiam
  • Jeśli szukacie porządnej, centralnie położonej restauracji z polską kuchnią, to jest to dobry wybór. Moją ulubioną rzeczą jest to, że można wybrać własną kombinację nadzień do pierogów.
  • Boskie jedzonko i super obsługa! a ciacho ... 💗 Pierogi jakich mało a szczególnie piecuchy palce lizać

O naszej restauracji

W Pierogarni Stary Młyn w Poznaniu kontynuujemy piękną, wielowiekową tradycję - ulica Zamkowa, przy której znajduje się nasza restauracja, od zawsze była ważnym punktem na gastronomicznej mapie miasta. Zapraszamy Was bowiem do zabytkowej kamienicy z 1880 roku, będącej kiedyś miejscem spotkań pisarzy, poetów, filozofów i działaczy; miejscem tworzenia się nowych idei, miejscem dyskusji i długich biesiad.

I my dzisiaj takim właśnie miejscem jesteśmy: miejscem spotkań z bliskimi, miejscem celebrowania ważnych chwil i rozkoszowania się legendarnym smakiem naszych pierogów. Przygotowywanych sprawdzonej receptury i zawsze ze świeżych, najwyższej jakości składników.

Rozsmakuj się w naszym świecie!

O naszej kamienicy

Ulica Zamkowa, przy której znajduje się nasza Pierogarnia, miała swoje miejsce na gastronomicznej mapie Poznania od kilku stuleci - to tutaj znajdowały się jadłodajnie, szynki oraz wysokiej klasy restauracje. Kamienica pod numerem 7, którą wybudowano około 1880 roku i znajduje się dziś pod ochroną Miejskiego Konserwatora Zabytków była miejscem spotkań poznańskich działaczy społecznych i politycznych - m.in. Jędrzeja Moraczewskiego (późniejszego premiera), filozofa Karola Libelta czy Karola Marcinkowskiego (lekarza oraz społecznika). To właśnie podczas ich debat powstały pomysły powołania do życia Teatru Polskiego i neoklasycystycznego Hotelu Bazar, będących dziś jednymi z najbardziej rozpoznawalnych zabytków Poznania.

Jak dojechać?

Kieruj się smakiem! Zobacz, jak do nas dotrzeć.

Teraźniejszości

Sprawdź, co u nas słychać! Promocje, oferty specjalne i wiele więcej.
Menu śniadaniowe w Pierogarni Stary Młyn

Menu śniadaniowe w Pierogarni Stary Młyn

Nie ma to jak zacząć dzień od pysznego...

czytaj
Wielkanoc w Starym Młynie

Wielkanoc w Starym Młynie

Jak smakuje Wielkanoc? Smak Wielkanocy to żurek, który...

czytaj
Walentynki w Pierogarni Stary Młyn

Walentynki w Pierogarni Stary Młyn

Jak można wyrazić swoją miłość? Nie bez powodu,...

czytaj
Zobacz więcej