Stary Młyn Toruń

Spotkajmy się w Pierogarni! Tego legendarnego smaku i rodzinnego klimatu nie znajdziesz nigdzie indziej.

4.5

ocena ocena ocena ocena ocena
  • Bardzo smaczne pierogi :). Polecam z czystym sumieniem. Przy każdej wizycie w Toruniu jest do punktu obowiązkowego na mapie kulinarnej.
  • Wyśmienite jedzenie, miła obsługa, diabelskie pierogi, niebo w gębie az belgijską czekoladą kulinarna rozkosz Polecam serdecznie.
  • Wizyta w pierogarni stała się tradycją. Ilekroć bywam w Toruniu odwiedzam do miejsca. Miła obsługa, przystępne ceny, każdy znajdzie coś dla

O naszej restauracji

Toruń stoi… pierogami! Oczywiście, uwielbiamy pierniki, ale nie mamy wątpliwości, że legendarny smak naszych pierogów z pieca również skradnie Wasze serca. Serca skradnie także historia lokalizacji naszej Pierogarni - bo do kamienicy, w której się mieści, zapraszają… anioły!
Niebieski Dom Aniołów wziął swoją nazwę od uskrzydlonych głów aniołów, umieszczonych pod oknami pierwszego piętra tego pięknego budynku.

I my dzisiaj zapraszamy Was pod nasze kulinarne skrzydła. Rozgośćcie się w historycznych, przytulnych wnętrzach: pełnych naturalnego drewna, zieleni i naturalnego światła. I, oczywiście, pysznych pierogów! Wypiekanych zawsze na miejscu, ze świeżych składników najwyższej jakości.

Rozsmakuj się w tym, co Toruń ma najlepsze. Widzimy się przy stole!

O naszej kamienicy

Niebieski Dom Aniołów - bo tak nazywana jest kamienica przy ulicy Łaziennej 28, w której witamy gości naszej Pierogarni - to niesamowity przykład wielowarstwowości historii Torunia. Powstała bowiem na bazie dwóch dawnych trójosiowych hanzeatyckich kamienic gotyckich, które w latach 60. XIX wieku zostały połączone, a budynek przekształcono w wielomieszkaniową kamienicę czynszową. Na początku kolejnego stulecia dobudowano jeszcze czwartą kondygnację, a parter wyposażono w imponujące, witrynowe okna i przekształcono w powierzchnię handlową. Znajdujące się nad wejściem głowy aniołów i secesyjny charakter kamienicy przywodzą dziś na myśl zarówno średniowiecze, jak i renesans czy styl wenecki.

Jak dojechać?

Niech pierogi wskażą Ci drogę!

Teraźniejszości

Sprawdź, co u nas słychać! Promocje, oferty specjalne i wiele więcej.
Spiżarnia Pierogarni

Spiżarnia Pierogarni

Spiżarnia budzi skojarzenia z piwniczką u Babci, którą...

czytaj
Złota jesień, urocza zima i Stary Młyn z nowym menu!

Złota jesień, urocza zima i Stary...

Czym „stoją” dwie najzimniejsze pory roku? Oczywiście, że...

czytaj
Międzynarodowy Dzień Pieroga z Pierogarnią Stary Młyn

Międzynarodowy Dzień Pieroga z Pierogarnią Stary...

Polska kultura to nie tylko historia, sztuka, monumentalne...

czytaj
Zobacz więcej