Stary Młyn Toruń

Spotkajmy się w Pierogarni! Tego legendarnego smaku i rodzinnego klimatu nie znajdziesz nigdzie indziej.

4.5

ocena ocena ocena ocena ocena
  • Polecam, 10/10. Miła obsługa, przepyszne pierogi (piernikowe) i przede wszystkim niedoceniany sos kukułkowy. Najlepszy jaki jadłam.
  • Świetne jedzenie i miła obsługa, dobre miejsce na skosztowanie lokalnych i tradycyjnych potraw. Musieliśmy trochę poczekać, bo było bardzo tłoczno, ale było warto. Polecamy żur i megamix pierogów.
  • Wizyta w pierogarni stała się tradycją. Ilekroć bywam w Toruniu odwiedzam do miejsca. Miła obsługa, przystępne ceny, każdy znajdzie coś dla siebie.
  • Świetna obsługa, bardzo życzliwa i pomocna. Jedzenie na najwyższym poziomie a porcje niezwykle treściwe. :)
  • Wspaniały był to wieczór, jedzenie wyśmienite, a obsługa miła i kompetentna. Dodatkowo wystrój restauracji był absolutnie fantastyczny i dopełniał to doświadczenie.

O naszej restauracji

Toruń stoi… pierogami! Oczywiście, uwielbiamy pierniki, ale nie mamy wątpliwości, że legendarny smak naszych pierogów z pieca również skradnie Wasze serca. Serca skradnie także historia lokalizacji naszej Pierogarni - bo do kamienicy, w której się mieści, zapraszają… anioły!
Niebieski Dom Aniołów wziął swoją nazwę od uskrzydlonych głów aniołów, umieszczonych pod oknami pierwszego piętra tego pięknego budynku.

I my dzisiaj zapraszamy Was pod nasze kulinarne skrzydła. Rozgośćcie się w historycznych, przytulnych wnętrzach: pełnych naturalnego drewna, zieleni i naturalnego światła. I, oczywiście, pysznych pierogów! Wypiekanych zawsze na miejscu, ze świeżych składników najwyższej jakości.

Rozsmakuj się w tym, co Toruń ma najlepsze. Widzimy się przy stole!

O naszej kamienicy

Niebieski Dom Aniołów - bo tak nazywana jest kamienica przy ulicy Łaziennej 28, w której witamy gości naszej Pierogarni - to niesamowity przykład wielowarstwowości historii Torunia. Powstała bowiem na bazie dwóch dawnych trójosiowych hanzeatyckich kamienic gotyckich, które w latach 60. XIX wieku zostały połączone, a budynek przekształcono w wielomieszkaniową kamienicę czynszową. Na początku kolejnego stulecia dobudowano jeszcze czwartą kondygnację, a parter wyposażono w imponujące, witrynowe okna i przekształcono w powierzchnię handlową. Znajdujące się nad wejściem głowy aniołów i secesyjny charakter kamienicy przywodzą dziś na myśl zarówno średniowiecze, jak i renesans czy styl wenecki.

Jak dojechać?

Niech pierogi wskażą Ci drogę!

Teraźniejszości

Sprawdź, co u nas słychać! Promocje, oferty specjalne i wiele więcej.
Firmowe Święta z Pierogarnią Stary Młyn

Firmowe Święta z Pierogarnią Stary Młyn

Wigilia – nic nie może się z nią...

czytaj
Świąteczne menu ze Starego Młyna

Świąteczne menu ze Starego Młyna

Już niebawem każdy dom wypełnią smakowite zapachy, uwagi...

czytaj
Nowości w Pierogarniach Stary Młyn

Nowości w Pierogarniach Stary Młyn

Jesień rozgościła się na dobre, a wraz z...

czytaj
Zobacz więcej