Stary Młyn Wrocław

Rozkoszuj się pierogami, których nie znajdziesz nigdzie indziej. Domowa atmosfera gratis!

4

ocena ocena ocena ocena ocena
  • W końcu moje podniebienie się doczekało mojej ulubionej Pierogarni we Wrocławiu! Tyle czekania i wieczne wizyty w Toruniu, a teraz to wszystko jest na miejscu 🙂 Pierogi pastusze najlepsze na świecie polecam każdemu 🙂 obsługa na najwyższym poziomie( pozdrawiam pana Daniela, który wiedział dosłownie wszystko o menu :)) Każdemu kto kocha pierogi w każdej postaci polecam to miejsce całym sercem ❤️
  • Obsługa zasługuje na medal, fantastyczne podejście do gości ❤️ Jedzonko przepyszne. Pieseł też był zadowolony 🤗
  • Przepyszne pierogi z pieca, najlepsza obsługa kelnerska z jaką się spotkałam - przemiły i pomocny p. Piotr. Z pewnością jeszcze tu wrócę.

O naszej restauracji

Zapraszamy na królewską ucztę! Wrocławska Pierogarnia znajduje się w słynnej Kamienicy Pod Złotą Koroną - a to, podobnie jak legendarny smak naszych pierogów, zobowiązuje. Po przekroczeniu progu czekają na Ciebie pyszności, które przyrządzamy zgodnie z tradycyjnymi recepturami i w oparciu o najlepsze, lokalne składniki. Czeka także ciepła atmosfera, piękne wnętrza i biesiada, która zapadnie w pamięci na długo.
Na naszych stołach specjalnie dla Was goszczą chrupiące piecuchy i aromatyczne lepiochy - w towarzystwie smakowitych zup i apetycznych przystawek oraz regionalnych pyszności. A wszystko po to, abyście mogli celebrować w Pierogarni to, co dla Was najważniejsze: piękne chwile, wyjątkowe momenty, ważne spotkania i niezapomniane dni.

O naszej kamienicy

Wrocławska Kamienica Pod Złotą Koroną pochwalić może się tak zwracającą uwagę architekturą, jak i ciekawą historią. Miejskie dokumenty mówią, że istniała już w drugiej połowie XV wieku. Sto lat później, po modernizacji na zlecenie kupca Johana von Holtza z Kolonii, stała się jednym z pierwszych dzieł śląskiego renesansu. W 1904 zapadła decyzja o rozebraniu budynku i postawieniu na jego miejscu nowej, secesyjnej kamienicy, która jednak została zniszczona niemalże całkowicie podczas drugiej wojny światowej. W latach 1957-1960 odbudowano ją na wzór planów sprzed 1904 roku - z attyką i z renesansowym portalem, który przeniesiono z kamienicy przy Kazimierza Wielkiego 28. Dzięki temu nawiązuje formą do architektury weneckiej i wyróżnia się złotą koroną na węgle budynku, zaprojektowaną przez artystkę Irenę Lipską-Zworską.

Jak dojechać?

Sprawdź, jak trafić do legendarnego smaku naszych pierogów

Teraźniejszości

Sprawdź, co u nas słychać! Promocje, oferty specjalne i wiele więcej.
Dzień Matki w Starym Młynie

Dzień Matki w Starym Młynie

Nie ma drugiego słowa, które kryje w sobie...

czytaj
Nowe wiosenno-letnie menu w Starym Młynie

Nowe wiosenno-letnie menu w Starym Młynie

Na wiosnę można robić fizyczną formę, ale można...

czytaj
Smaki Wielkanocy ze Starego Młyna

Smaki Wielkanocy ze Starego Młyna

Czym pachnie Wielkanoc? Z pewnością trawą muśniętą rosną,...

czytaj
Zobacz więcej