Stary Toruń

Przywitamy Cię smakiem pierogów legendarnych nie mniej niż sam Gród Kopernika! Biesiaduj z nami i ciesz się wyjątkowymi chwilami.

4

ocena ocena ocena ocena ocena
  • Jedzenie bardzo dobre, porcje solidne, na pewno nikt nie wyjdzie głodny! Bardzo miła obsługa. Szczególnie warta polecenia sałatka z kozim serem!
  • Pierogarnia na 5! Serdecznie polecamy wszystkim to super miejsce!!! Pierogi pyszne, przemiła obsługa, dziękujemy!!!

  • Pyszne jak zwykle. Duży wybór pierogów, niektóre naprawdę „wymyślne”. Przepyszne kawy i herbaty. A zupa pomidorowa jest NAJLEPSZA POD SŁOŃCEM!!!
  • Pierogarnia "Stary Toruń", jej jedzenie i obsługa była jedną z super rzeczy w tym pięknym mieście. Bardzo oryginalne i smaczne menu! Jeśli przyjedziecie do Torunia, musicie tam zjeść!
  • Duży wybór dań, obsługa bardzo sympatyczna, będę wracać :) wystrój wyjątkowy, miejsc jest sporo a widok z tarasu cudo.

O naszej restauracji

Najprawdopodobniej jedyna restauracja w Polsce, przez którą płynie rzeka. I to nie byle jaka, bo Struga Toruńska, która od XIII wieku zasilała fosy zamkowe, miejskie młyny oraz browary. A dziś widoczna jest przez szybę w naszej podłodze!

Szczycimy się więc zarówno świetnym smakiem legendarnych pierogów, jak i niebanalną lokalizacją: Pierogarnia Stary Młyn znajduje się bowiem przy ulicy Most Pauliński, w zabudowie stworzonej w XV wieku na bazie średniowiecznego mostu - to jeden z ostatnich zachowanych gotyckich mostów w naszym kraju!

Zapraszamy więc na niepowtarzalne, prawdziwie toruńskie doświadczenie - kulinarne i historyczne. Z rodziną, z przyjaciółmi, z bliskimi.

O naszej kamienicy

Jeszcze 150 lat temu ta część toruńskiej Starówki wyglądała kompletnie inaczej: mury obronne dumnie oddzielały Stare Miasto od Nowego Miasta, a przez fosę, za którą służyła Struga Toruńska, przerzucony był most, zwieńczony Bramą Paulińską. Na jego murowanych arkadach powstał w XVIII wieku dom rzemieślniczy, składający się z kilku mniejszych części, co widać dzisiaj po podzielonej numeracji. Od podwórza sąsiadował z kościołem świętego Mikołaja (którego ruiny są dziś widoczne z okien naszej Pierogarni) oraz z fragmentami gotyckiego muru klasztoru Dominikanów. I tu ciekawostka: w średniowiecznym Toruniu nazywani byli oni Paulinami, stąd nazwa ulicy - Most Pauliński.

Jak dojechać?

Z drogi, jadą pierogi! Zobacz, jak do nas trafić.

Teraźniejszości

Sprawdź, co u nas słychać! Promocje, oferty specjalne i wiele więcej.
Świętuj Dzień Matki z Pierogarnią Stary Młyn!

Świętuj Dzień Matki z Pierogarnią Stary...

Jest jeden taki dzień w roku, absolutnie specjalny...

czytaj
Wiosna i lato w Pierogarniach Stary Młyn

Wiosna i lato w Pierogarniach Stary...

Wiosna jakoś tak nieśmiało do nas wkracza, ale...

czytaj
Świętowanie Wielkanocy ze Starym Młynem

Świętowanie Wielkanocy ze Starym Młynem

Pisanki, kraszanki, jajka malowane… Tak brzmią słowa piosenki,...

czytaj
Zobacz więcej