Stary Toruń

Przywitamy Cię smakiem legendarnych nie mniej niż sam Gród Kopernika! Biesiaduj z nami i ciesz się wyjątkowymi chwilami.

4

ocena ocena ocena ocena ocena
  • Dobre jedzenie, cóż, to łatwe ze względu na doskonałe pierogi, świetną obsługę ze strony personelu. To był świetny sposób na zakończenie dnia podróży.
  • Niesamowite smażone rycerskie, wszystkie pierogi w ogóle były bardzo smaczne. Zamów też żurka, warto. Bardzo dobra obsługa i tradycyjna dekoracja. Całkowicie polecam!

  • Zamówiliśmy wiele różnych rodzajów pierogów i uwielbialiśmy je wszystkie. Przytulna atmosfera, przystępne ceny, miła obsługa.

O naszej restauracji

Najprawdopodobniej jedyna restauracja w Polsce, przez którą płynie rzeka. I to nie byle jaka, bo Struga Toruńska, która od XIII wieku zasilała fosy zamkowe, miejskie młyny oraz browary. A dziś widoczna jest przez szybę w naszej podłodze!

Szczycimy się więc zarówno świetnym smakiem legendarnych pierogów, jak i niebanalną lokalizacją: Pierogarnia Stary Młyn znajduje się bowiem przy ulicy Most Pauliński, w zabudowie stworzonej w XV wieku na bazie średniowiecznego mostu - to jeden z ostatnich zachowanych gotyckich mostów w naszym kraju!

Zapraszamy więc na niepowtarzalne, prawdziwie toruńskie doświadczenie - kulinarne i historyczne. Z rodziną, z przyjaciółmi, z bliskimi.

O naszej kamienicy

Jeszcze 150 lat temu ta część toruńskiej Starówki wyglądała kompletnie inaczej: mury obronne dumnie oddzielały Stare Miasto od Nowego Miasta, a przez fosę, za którą służyła Struga Toruńska, przerzucony był most, zwieńczony Bramą Paulińską. Na jego murowanych arkadach powstał w XVIII wieku dom rzemieślniczy, składający się z kilku mniejszych części, co widać dzisiaj po podzielonej numeracji. Od podwórza sąsiadował z kościołem świętego Mikołaja (którego ruiny są dziś widoczne z okien naszej Pierogarni) oraz z fragmentami gotyckiego muru klasztoru Dominikanów. I tu ciekawostka: w średniowiecznym Toruniu nazywani byli oni Paulinami, stąd nazwa ulicy - Most Pauliński.

Jak dojechać?

Z drogi, jadą pierogi! Zobacz, jak do nas trafić.

Teraźniejszości

Sprawdź, co u nas słychać! Promocje, oferty specjalne i wiele więcej.
Dzień Matki w Starym Młynie

Dzień Matki w Starym Młynie

Nie ma drugiego słowa, które kryje w sobie...

czytaj
Nowe wiosenno-letnie menu w Starym Młynie

Nowe wiosenno-letnie menu w Starym Młynie

Na wiosnę można robić fizyczną formę, ale można...

czytaj
Smaki Wielkanocy ze Starego Młyna

Smaki Wielkanocy ze Starego Młyna

Czym pachnie Wielkanoc? Z pewnością trawą muśniętą rosną,...

czytaj
Zobacz więcej