Stary Toruń

Przywitamy Cię smakiem pierogów legendarnych nie mniej niż sam Gród Kopernika! Biesiaduj z nami i ciesz się wyjątkowymi chwilami.

4.5

ocena ocena ocena ocena ocena
  • Jedzenie bardzo dobre, porcje solidne, na pewno nikt nie wyjdzie głodny! Bardzo miła obsługa. Szczególnie warta polecenia sałatka z kozim serem!
  • Pierogarnia na 5! Serdecznie polecamy wszystkim to super miejsce!!! Pierogi pyszne, przemiła obsługa, dziękujemy!!!

  • Pyszne jak zwykle. Duży wybór pierogów, niektóre naprawdę „wymyślne”. Przepyszne kawy i herbaty. A zupa pomidorowa jest NAJLEPSZA POD SŁOŃCEM!!!
  • Pierogarnia "Stary Toruń", jej jedzenie i obsługa była jedną z super rzeczy w tym pięknym mieście. Bardzo oryginalne i smaczne menu! Jeśli przyjedziecie do Torunia, musicie tam zjeść!
  • Duży wybór dań, obsługa bardzo sympatyczna, będę wracać :) wystrój wyjątkowy, miejsc jest sporo a widok z tarasu cudo.

O naszej restauracji

Najprawdopodobniej jedyna restauracja w Polsce, przez którą płynie rzeka. I to nie byle jaka, bo Struga Toruńska, która od XIII wieku zasilała fosy zamkowe, miejskie młyny oraz browary. A dziś widoczna jest przez szybę w naszej podłodze!

Szczycimy się więc zarówno świetnym smakiem legendarnych pierogów, jak i niebanalną lokalizacją: Pierogarnia Stary Młyn znajduje się bowiem przy ulicy Most Pauliński, w zabudowie stworzonej w XV wieku na bazie średniowiecznego mostu - to jeden z ostatnich zachowanych gotyckich mostów w naszym kraju!

Zapraszamy więc na niepowtarzalne, prawdziwie toruńskie doświadczenie - kulinarne i historyczne. Z rodziną, z przyjaciółmi, z bliskimi.

O naszej kamienicy

Jeszcze 150 lat temu ta część toruńskiej Starówki wyglądała kompletnie inaczej: mury obronne dumnie oddzielały Stare Miasto od Nowego Miasta, a przez fosę, za którą służyła Struga Toruńska, przerzucony był most, zwieńczony Bramą Paulińską. Na jego murowanych arkadach powstał w XVIII wieku dom rzemieślniczy, składający się z kilku mniejszych części, co widać dzisiaj po podzielonej numeracji. Od podwórza sąsiadował z kościołem świętego Mikołaja (którego ruiny są dziś widoczne z okien naszej Pierogarni) oraz z fragmentami gotyckiego muru klasztoru Dominikanów. I tu ciekawostka: w średniowiecznym Toruniu nazywani byli oni Paulinami, stąd nazwa ulicy - Most Pauliński.

Jak dojechać?

Z drogi, jadą pierogi! Zobacz, jak do nas trafić.

Teraźniejszości

Sprawdź, co u nas słychać! Promocje, oferty specjalne i wiele więcej.
Menu śniadaniowe w Pierogarni Stary Młyn

Menu śniadaniowe w Pierogarni Stary Młyn

Nie ma to jak zacząć dzień od pysznego...

czytaj
Wielkanoc w Starym Młynie

Wielkanoc w Starym Młynie

Jak smakuje Wielkanoc? Smak Wielkanocy to żurek, który...

czytaj
Walentynki w Pierogarni Stary Młyn

Walentynki w Pierogarni Stary Młyn

Jak można wyrazić swoją miłość? Nie bez powodu,...

czytaj
Zobacz więcej
(function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "https://zjedz.my/widget/widget.js?v="+(new Date().toISOString().slice(0, 10)); fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, "script", "zjedzmy-widget"));