8 października – Międzynarodowy Dzień Pieroga w Pierogarni Stary Młyn

8 października – Międzynarodowy Dzień Pieroga w Pierogarni Stary Młyn

Kuchnia polska słynie z wielu dań, które są symbolami naszego kraju. Pośród nich zdecydowanie wyróżniają się pierogi! Dla osób, które dorastały w tradycyjnym gospodarstwie domowym, smak pierogów to smak dzieciństwa. Polska kuchnia i kultura jest doceniania w wielu krajach, dlatego cieszymy się, że to danie doczekało się swojego dnia! Międzynarodowy Dzień Pieroga obchodzony jest 8 października świecie na całym!

 

Pierogarnia Stary Młyn z wieloletnią tradycją

Pierogarnia Stary Młyn jest siecią restauracji, która pielęgnuje tradycyjną kuchnię polską. Na mapie kulinarnej istnieje już od 2007 roku. Przez wiele lat opieramy się na tradycyjnych recepturach, nasze lokale wyróżnia unikalny wystrój wnętrz, który daje poczucie ciepła i rodzinnej atmosfery. Dzięki naszym Pierogożercom możemy się rozwijać i otwierać nowe restauracje w kolejnych polskich miastach! Od 2009 roku wdrożyliśmy system franczyzowy. Obecnie Międzynarodowy Dzień Pieroga możecie świętować w Pierogarni Stary Młyn w Toruniu, Bydgoszczy, Poznaniu, Gdańsku, Łodzi, Wrocławiu oraz Kaliszu!

 

Skąd pierogi na polskich stołach?

Pierogi na polskich stołach gościły już w XIII wieku. Nazwa „pierogi” prawdopodobnie pochodzi od starosłowiańskiego słowa „pir”, które oznacza przyjęcie, ucztę czy wesołe zgromadzenie. Z tego można wywnioskować, że pierogi były najchętniej wybieraną potrawą na ucztę. Czy wiedzieliście, że pierogi przywędrowały do nas z Chin? Legenda głosi, że do Polski dotarły one za sprawą biskupa Jacka Odrowąża, który zachwycił się nimi w Kijowie. Z początku pierogi w Polsce podawane były na specjalne okazje, dziś możecie zajadać się nimi kiedy chcecie w Pierogarni Stary Młyn!

 

Klasyczne i niespotykane smaki pierogów

W Pierogarni Stary Młyn, tak jak już wcześniej było wspomniane bazujemy na tradycji i klasycznych smakach, ale również staramy się zaskakiwać Gości nieoczywistymi połączeniami w naszych pierogowych farszach. Klasykiem, nie mogło zabraknąć w naszym menu są pierogi Grzybobranie z kapustą i grzybami. Ciekawym i bardzo lubianym przez naszych Gości połączeniem są pierogi Jagnięce z jagnięciną marynowaną w suczonej żurawinie i soku pomarańczowym. Pośród szerokiego wyboru pierogów, swoją uwagę przykuwają pierogi Diabelskie z duszonym mięsem wołowym, ogórkiem konserwowym, papryką konserwową oraz cebulą. W naszych daniach znajduje się wiele produktów od lokalnych dostawców, ponieważ zależy nam na wysokiej jakości!

 

Pierogarnia Stary Młyn dla turystów

Polskę odwiedzają turyści z różnych krajów a w poszukiwaniu pierogów często trafiają na Pierogarnię Stary Młyn. Chcemy, dać im, to co najlepsze, aby ich pobyt był na długo zapamiętany. Obyczaje, język a także kuchnia to elementy, które tworzą narodową tożsamość. Można szczycić się zabytkami, lokalną kulturą, ale to kuchnia pobudza wszystkie nasze zmysły! Dlatego staramy się przygotowywać potrawy, które na zawsze zostaną w pamięci każdego Gościa. Nasz rozwój opiera się na miłości do tradycji, kuchni polskiej oraz oczywiście pierogów.

Przeczytaj również

Wielkanoc w Starym Młynie

Wielkanoc w Starym Młynie

Jak smakuje Wielkanoc? Smak Wielkanocy to żurek, który...

czytaj
Walentynki w Pierogarni Stary Młyn

Walentynki w Pierogarni Stary Młyn

Jak można wyrazić swoją miłość? Nie bez powodu,...

czytaj