Stary Młyn Łódź

Jak w Łodzi, to na pierogi! Poznaj legendarny smak, który czeka na Ciebie w naszej Pierogarni.

4.5

ocena ocena ocena ocena ocena
  • Koniecznie trzeba odwiedzić! Jedne z najlepszych pierogów, jakie mieliśmy okazję spróbować. Zamówiliśmy dwa różne rodzaje pierogów pieczonych w piecu i były obłędnie dobre. Duża różnorodność zarówno dla mięsożerców, wegetarian, jak i dla osób o bardzo słodkim zębie :) Bardzo przytulne wnętrze. Przyjazna obsługa.
  • Świetne miejsce na tradycyjne polskie danie. Obsługa była wspaniała, bardzo pomocna i naprawdę miła. To miłe miejsce na wieczór!
  • Miejsce nie tylko z nazwy jest dog friendly <3 spontanicznie przyszliśmy w trójkę (2+pies) na pyszne pierogi i okazało się to być dobrym wyborem.
  • Restauracja doskonała! Przytulne i ładne wnętrze, pierogi na najwyższym poziomie - przepyszne. Obsługa kelnerska zadbała, aby czas spędzony w restauracji przebiegł miło i bez zarzutów.

O naszej restauracji

Ulica Piotrkowska tętni niebanalną historią Łodzi - i nikogo nie trzeba chyba o tym przekonywać. Jednak kamienica, w której znajduje się nasza Pierogarnia, wyróżnia się nawet na tak wyjątkowym tle! Wybudowana na początku XX wieku w modnym wówczas stylu secesyjnym, pięciokondygnacyjna, z imponującą elewacją i zwiastująca nadejście modernizmu. To właśnie tu w 1945 roku otwarto pierwszą w mieście wypożyczalnię książek dla dzieci i młodzieży.

A my dzisiaj zapraszamy do Pierogarni całe rodziny, przyjaciół, bliskich i znajomych; aby wspólnie świętować, celebrować ważne momenty, śmiać się i tworzyć wspomnienia. Przy stole zastawionym piecuchami i lepiochami, na słodko i na słono, w kameralnej atmosferze albo w licznym, tętniącym życiem towarzystwie.

Niech więc porwie Cię magia Łodzi i magiczny smak naszych pierogów - według tradycyjnych przepisów i zawsze ze świeżych, lokalnych składników.

O naszej kamienicy

Ulica Piotrkowska w Łodzi jest dzisiaj jedną z najdłuższych ulic handlowych w Europie, której zabudowa nie przestaje zachwycać tak mieszkańców miasta, jak i przybywających do niego licznie turystów. Kamienica znajdująca się przy Piotrkowskiej 37 i będąca domem dla naszej Pierogarni, powstała na samym początku XX wieku z polecenia właściciela parceli, Dawida Szmulewicza. Autorem projektu był Gustaw Landau-Gutenteger, jeden z najwybitniejszych ówczesnych architektów, który powołał do życia budynek jak na swój czas nowoczesny, zwiastujący nadejście modernizmu oraz imponujący w swojej formie: pięciokondygnacyjny, z wyraźnym podziałem elewacji, wykuszami, oszczędnym zastosowaniem detali oraz ciekawą, smukłą kopułą zwieńczoną hełmem.

Jak dojechać?

Gdzie te pyszności? Sprawdź, jak do nas dojechać

Teraźniejszości

Sprawdź, co u nas słychać! Promocje, oferty specjalne i wiele więcej.
Placki ziemniaczane, knedle, kluski i kopytka w naszej odsłonie!

Placki ziemniaczane, knedle, kluski i kopytka...

Pierogi to nasze główne danie, które przyrządzamy dla...

czytaj
Propozycje deserów od Pierogarni Stary Młyn

Propozycje deserów od Pierogarni Stary Młyn

Nie ma to jak chwila przyjemności przy dobrej...

czytaj
Wegańskie i wegetariańskie pierogi oraz bezalkoholowe drinki w menu Pierogarni Stary Młyn

Wegańskie i wegetariańskie pierogi oraz bezalkoholowe...

Wegańska i wegetariańska kuchnia nam nie straszna! W...

czytaj
Zobacz więcej