Stary Młyn Łódź

Jak w Łodzi, to na pierogi! Poznaj legendarny smak, który czeka na Ciebie w naszej Pierogarni

O naszej restauracji

Ulica Piotrkowska tętni niebanalną historią Łodzi - i nikogo nie trzeba chyba o tym przekonywać. Jednak kamienica, w której znajduje się nasza Pierogarnia, wyróżnia się nawet na tak wyjątkowym tle! Wybudowana na początku XX wieku w modnym wówczas stylu secesyjnym, pięciokondygnacyjna, z imponującą elewacją i zwiastująca nadejście modernizmu. To właśnie tu w 1945 roku otwarto pierwszą w mieście wypożyczalnię książek dla dzieci i młodzieży.

A my dzisiaj zapraszamy do Pierogarni całe rodziny, przyjaciół, bliskich i znajomych; aby wspólnie świętować, celebrować ważne momenty, śmiać się i tworzyć wspomnienia. Przy stole zastawionym piecuchami i lepiochami, na słodko i na słono, w kameralnej atmosferze albo w licznym, tętniącym życiem towarzystwie.

Niech więc porwie Cię magia Łodzi i magiczny smak naszych pierogów - według tradycyjnych przepisów i zawsze ze świeżych, lokalnych składników.

O naszej kamienicy

Ulica Piotrkowska w Łodzi jest dzisiaj jedną z najdłuższych ulic handlowych w Europie, której zabudowa nie przestaje zachwycać tak mieszkańców miasta, jak i przybywających do niego licznie turystów. Kamienica znajdująca się przy Piotrkowskiej 37 i będąca domem dla naszej Pierogarni, powstała na samym początku XX wieku z polecenia właściciela parceli, Dawida Szmulewicza. Autorem projektu był Gustaw Landau-Gutenteger, jeden z najwybitniejszych ówczesnych architektów, który powołał do życia budynek jak na swój czas nowoczesny, zwiastujący nadejście modernizmu oraz imponujący w swojej formie: pięciokondygnacyjny, z wyraźnym podziałem elewacji, wykuszami, oszczędnym zastosowaniem detali oraz ciekawą, smukłą kopułą zwieńczoną hełmem.

Jak dojechać?

Gdzie te pyszności? Sprawdź, jak do nas dojechać

Teraźniejszości

Sprawdź, co u nas słychać! Promocje, oferty specjalne i wiele więcej.
Dzień Matki w Starym Młynie

Dzień Matki w Starym Młynie

Nie ma drugiego słowa, które kryje w sobie...

czytaj
Nowe wiosenno-letnie menu w Starym Młynie

Nowe wiosenno-letnie menu w Starym Młynie

Na wiosnę można robić fizyczną formę, ale można...

czytaj
Smaki Wielkanocy ze Starego Młyna

Smaki Wielkanocy ze Starego Młyna

Czym pachnie Wielkanoc? Z pewnością trawą muśniętą rosną,...

czytaj
Zobacz więcej